14. novembril võttis Tartu Ülikooli Narva kolledž Õiglase Ülemineku Foorumil vastu ligi 200 Ida-Viru sõpra: teadlased, hariduselu eestvedajad, ettevõtjad, omavalitsustegelased, avaliku sektori ja kodanikuühiskonna esindajad.
Foorumil arutleti ühiselt selle üle, milliseks kujuneb Ida-Virumaa tulevik õiglase ülemineku fondi toel käima lükatud tegevuse mõjul. Ettevõtete ja kõrgkoolide koostöös luuakse piirkonda uusi haridus- ja töövõimalusi, mis aitavad arendada nii rohe- kui ka digimajandust ning suurendavad tööjõuturu konkurentsivõimet ja stabiilsust.
Tänavusel foorumil analüüsiti teemasid, mis üleminekuprotsessi mõjutavad, olgu näiteks tööstuspoliitika või tehnoloogiline siire energeetikas ja tööstuses. Selle kõige keskmes on inimene – tema valmidus tööjõuturu muutustega kohaneda ja tekkivaid võimalusi ära kasutada.
Majanduse siirdeprotsessis on kohaliku tööjõu ümberõppevõimekuse ja õpisoovi arendamine üks tulevikukindlamaid investeeringuid, mida ettevõtjad, omavalitsused ja haridusasutused ühiselt teha saavad, rääkis kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm oma ettekandes.
Foorumile tagasi vaatavast infokirjast saab lähemalt lugeda konverentsil käsitletud teemadest ja järelvaadata kõlanud ettekandeid.